PEPPOL Access Point
ile e-Fatura

PEPPOL ( Pan-European Public Procurement OnLine), Avrupa çapında kamu ihalelerinin verilmesini basitleştirmek ve daha şeffaf hale getirmek için Avrupa Komisyonu adına geliştirilmiş bir EDI (Electronic Data Interchange) protokolüdür. 2012’den bu yana, elektronik siparişlerin ve faturaların, iletimi için bir standart sunar. Uluslararası olarak aktif şirketlerin iletişim süreçlerini, bir kamu kurumu ya da özel bir şirket olup olmadığına bakılmaksızın, tedarik süreçleri boyunca standart ve elektronik bir şekilde işlemelerini sağlar. Veriler, erişim noktaları üzerinden OpenPEPPOL ağına erişilerek değiştirilebilir.

 • PEPPOL ağı, bilgi akışının olduğu bir iletişim ağı gibi çalışır. Şirketler PEPPOL ağı üzerinden UBL faturaları adı verilen mesajları güvenlik öncelikli gönderebilir.

 • PEPPOL-ID sayesinde şirketler otomatik olarak tanımlanabilir. PEPPOL-ID, bir telefon numarası gibi işlem gören, Ticaret Odası No. KDV No. ve KDV Kimlik No. bileşenlerinden oluşan tek bir numaradır.

 • PEPPOL, e-faturalama ile sınırlı değildir, tüm elektronik tedarik sürecini kapsar. Peppol sayesinde Ağdaki tüm PEPPOL üyeleriyle bağlantıve etkileşim kurabilir ve kamu kurumları ve özel şirketlerle hızlı, güvenli ve standart veri alışverişi yapabilirsiniz. Kısacası PEPPOL iş süreçlerini basitleştirir ve maliyet tasarrufu sağlar.

Peki PEPPOL Ağına katılım nasıl olur?

Elektronik faturalarınızın PEPPOL ağı üzerinden gönderilebilmesi için bir PEPPOL Access Point’e bağlı olmalısınız. Access Point, sizi PEPPOL ağına bağlamaya yetkili, sertifikalı bir PEPPOL partneridir. Ağa bağlandıktan sonra tüm PEPPOL kullanıcılarına ulaşabilirsiniz. Şu anda 200’den fazla Access Point var.

Melasoft aynı zamanda sertifikalı bir PEPPOL Access Point’tir. (?) Ağa bağlanmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin. Sonrasında bizden e- fatura göndermenizi sağlayan bir PEPPOL-ID alacaksınız.

İletişim >

BİR SONRAKİ ADIMINIZ…

Hizmetlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin!

Teklif Al
Compliance Solutions
Turkey
Europe
Germany
France
Hungary
Poland
Portugal
Kazakhstan
Egypt
 • +49 69 870 0953 40

 • +90 850 302 1038

 • Berner Straße 81 60437 Frankfurt am Main

 • Ataköy 7-8-9-10.Kısım Mah.
  Avrupa Office&Residence No:8-1 D:138 Bakırköy/İstanbul

 • Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:39/130
  Protokol Plaza A Blok Çankaya/Ankara

Our Solutions
Software Development Solutions
Security Solutions
Our Services

© Melasoft Information Technologies