NEDEN İHTİYAÇ ?

– Firmanızda ithalat-ihracat ile ilgili yapılmakta olan tüm işlemlerin, SAP de ortak bir platform üzerinde takip edilmesi gerekliliği.

– Departmanda birçok işlemin (Örnek: Konşimento talimatı, dolaşım belgeleri, ticari fatura, EUR.1, A.TR, FORM A, Menşei Şahadetnamesi, packing list vb. çıktıların) excellerde takip ediliyor olması.

– Kişiye bağımlılıkların ortadan kaldırılmak istenmesi.

– Departmanın daha etkin olarak sistemi kullanması gerekliliği

İTHALAT İÇİN FAYDALAR

– Her ithalat işlemi için dosya numarası oluşturulup ilgili tüm bilgilerin sisteme girişi sağlanacaktır. (Fiktif no, menşei, konşimento vb. )

– Gümrük Beyannamelerinin hazırlanması ve giriş-çıkış belgelerinin işlenmesi SAP sistemi dahilinde yapılacaktır. İthalatın hangi Antrepo ve Gümrük Müdürlüğünden yapıldığı sistem üzerinden takip edilebilecektir.

– Yoldaki mallar, gümrük/fiktif stok raporu alınabilecektir.

– İthalat dosyalarının raporlanması, durum takibi, uyarı sistemi işletilebilecektir.

– Ödeme talebi belgesi sistemde oluşturulabilecektir. Bankaya gönderilmek üzere ödeme talimatı çıktısı alınabilecektir.

– Gelen mal bedeli, lojistik, masraf faturalarının ve tüm yan masrafların tasnifi ve dosya ilişkili ödemelerin düzenli takibi  sağlanacaktır.

– Ödemesi yapılmış / kısmen yapılmış faturalar takip edilebilecektir. Ödeme vadeleri, ödeme tutarları, ödeme satıcıları, ödeme risklerinin sistemden takip edilebilecektir.

– Millileştirme işlemleri sistem üzerinden takip edilebilecektir.

İHRACAT İÇİN FAYDALAR

– Her ihracat işlemi için dosya numarası oluşturulup ilgili tüm bilgilerin sisteme girişi sağlanacaktır. (Konteyner ve dökme yükleme gemi yüklemelerinde konteyner no, gemi adı, yükleme limanı, varış limanı gibi bütün bilgiler)

– İhracat beyannamesinin hazırlanması ve yapılan herhangi bir ihracat yüklemesine ait tüm bilgiler SAP sistemi dahilinde olacaktır.

– Proforma fatura, ticari fatura, packing list, dolaşım belgeleri, menşei belgesi gibi İhracat evraklarının hazırlanması ve eksik belgeler  SAP sisteminde  denetlenecektir.

– İhracat Müşterileri için cari hesap takibi ve taksitli alternatif ödeme biçimleri işletilebilecektir.

Teklif Al
Demo Talep